Recenze: Dogtra Pathfinder – GPS a výcvikový obojek

GPS obojek s měřením pro psa

Jsem velká outdoorová nadšenkyně, ráda chodím na dlouhé výlety a své psi chci mít pod kontrolou a vždy vědět, kde jsou a co dělají. Proto jsem si pořídila GPS a výcvikový obojek Dogtra Patrhfinder, který mě zaujal množstvím funkcí a především kladnými recenzemi mých přátel. Rozhodla jsem se proto sepsat klady i zápory tohoto přístroje a svou recenzí pomoci lidem při výběru.

Dogtra Pathfinder – hodnocení

Dogtra Pathfinder je dle mého jedním z nejlepších výcvikových obojků na našem trhu. Cena je sice trochu vyšší (pohybuje se kolem 13 tis. Kč), ale zato nabízí spoustu zajímavých a užitečných funkcí. Je vhodný pro začátečníky i pro profesionální psovody a kynology. Jde vlastně o dvě věci v jedné, tedy spojení GPS lokátoru a výcvikového obojku pro náročný a specializovaný výcvik psů.

Co obsahuje balení Dogtra Pathfinder

V balení se nachází plastový GPS obojek s elektronikou (GPS modul a radiový vysílač), radiové komunikační jednotky (GPS konektor), síťová nabíječka, nabíjecí rozdvojka, šňůrka na zavěšení vysílačky na krk, testovací výbojka a manuál k používání výrobku.

V balení najdeme GPS obojek s plastovým psím obojkem, GPS konektor, nabíječku, dvě elektrody a kompletní český manuál.

Dogtra Pathfinder a srovnání s konkurencí

Dogtra Pathfinder má na rozdíl od konkurenčních výcvikových obojků tu výhodu, že přijímá pro určení polohy psa satelitní signály (nikoliv mobilní síť), není tedy nutné pořizovat SIM kartu a platit měsíční poplatky, užívání je tedy zcela zdarma.

Jak GPS obojek funguje

Vše je velmi jednoduché. Pejskovi se navlékne obojek s GPS modulem a rádiovým vysílačem, který pomocí rádiového signálu komunikuje s GPS konektorem (vysílačkou) až na úžasnou vzdálenost 15 kilometrů. GPS konektor je pak díky bluetooth propojen s aplikací Dogtra Pathfinder nainstalovanou v chytrém telefonu, tabletu či počítači. Potěšilo mě zjištění, že i když nejsem v dosahu GSM sítě či wifi, tak můžu k zobrazení polohy využít offline mapy, které se dají zdarma stáhnout z webu.

Aplikace Dogtra Pathfinder

Aplikace Dogtra Pathfinder zobrazuje na klasických, terénních či satelitních mapách aktuální pozici zvířete, co aktuálně dělá (zda běží, leží, štěká) a díky funkci Compass dokonce i vzdálenost a směr, kterým se od psovoda nachází. Polohu určuje velmi rychle a spolehlivě. Jelikož chodíme s přáteli (psovody) na různé tůry, líbí se mi možnost zobrazení a sdílení jejich polohy, včetně polohy jejich psů, což je ideální pro společný lov. Trochu nevýhodu vidím v nepraktickém a pomalém ovládání, jelikož vše probíhá přes aplikaci v mobilním telefonu či tabletu.

Funkce Dogtra Pathfinder

Mezi vítané funkce patří určitě vytvoření virtuálního plotu (Geo-fence), po jehož překročení je uživatel upozorněn. Lovci ocení možnost sledování a sdílení polohy s ostatními členy skupiny, rozpoznání toho, co pes aktuálně dělá (rozpoznává 8 psích statusů), a kde přesně se nachází. Dogtra Pathfinder má současně funkci výcvikového obojku, který je vynikajícím pomocníkem při výcviku a výchově psa. Přístroj nabízí 3 typy korekce: krátkou, dlouhou a zvukovou a i výběr ze 100 úrovní impulzů.

Přístroj je odolný a kompletně vodotěsný, takže je vhodný i do extrémních podmínek. Díky funkci rychlonabíjení je připraven k provozu po 2-3 hodinách a po dobytí vydrží baterie i měsíc.

Mé hodnocení:

KLADY Dogtra Pathfinder – GPS a výcvikového obojku

+ spojení výcvikového obojku s GSM lokátorem

+ možnost používání v offline modu

+ nepotřebuje k provozu mobilní síť, tudíž odpadává povinnost pořízení SIM karty a placení měsíčních poplatků a používání je tedy zcela zdarma

+ využitelnost až pro 21 psů

+ vhodný zejména pro outdoorové nadšence, lovce a výcvik záchranářských psů

+ jednoduché a intuitivní ovládání

+ vodotěsnost, odolnost a vysoký dosah signálu

NEGATIVA Dogtra Pathfinder – GPS a výcvikového obojku

– vyšší pořizovací cena

– nepraktické ovládání přístroje přes aplikaci v mobilním telefonu či tabletu

Technické parametry:

Délka obojku:  20 – 70 cm

Funkce: zvuk a impulz

Nastavení intenzity impulsů: 100 úrovní

Napájení přístroje: lithium polymerové nabíjecí baterie

Počet psů: až 21 psů

Dosah obojku: 15 km

Požadavky na chytrý telefon:

pro operační systém iOS (iOS 8.1 a vyšší, iPhone 5, 5C, 5S, 6, 6+, 6S, 6S+, 7, 7+, iPad generace  3 a vyšší)

pro operační systém Android (Android 4.3 a vyšší, například Samsung Galaxy S4 a vyšší, Note 2 a vyšší, LG G3)

Přejít do e-shopu

 

2 komentáře u „Recenze: Dogtra Pathfinder – GPS a výcvikový obojek“

  1. Pingback: Smart GPS obojky pro psy | Psikoutek.cz - chytrá řešení pro psy

  2. Pingback: Smart GPS obojky - neztraťte svého psa | Psikoutek.cz

Napsat komentář