Pes ničí věci v bytě – nudí se

Také se vám stalo, že jste přišli z práce domů a našli jste zcela zdemolovaný byt? Roztrhané tapety, rozkousané boty a oblečení, zničené lino i koberec a tak podobně? A uprostřed toho všeho rozdováděného a hlavně naštvaného pejska? Toto vše dělají psi většinou z nudy či z úzkosti, že jsou sami doma. Co dělat, když vám pes ničí věci? Jak zpříjemnit pejskovi dlouhé čekání na váš návrat? Poradíme vám, jak na spokojeného psa.

Nudím se páníčku …

„Před půl rokem jsem si pořídila štěně, za tu dobu co ho mám mi zničil věci snad za tisíce. Poté co přijdu z práce nacházím byt v žalostném stavu, vše zničené. Jsem už zoufalá.“

„Když nechám psa samotného doma, po svém návratu nacházím rozkousaný nábytek a rozžvýkané boty. Co s tím?“

„Sousedé si mi stěžovali, že zatímco jsem v práci, můj pes celý den doma štěká a vyje. Jak to vyřešit?“

Poznáváte se v některé z těchto vět? Pak nejste sami, nám kterým pes ničí věci je mnoho. V čem je problém? Co způsobuje, že během naší nepřítomnosti začne náš jinak velmi hodný pejsek vyvádět a ničit, co ho napadne? Nuda a zase jenom nuda. Někteří majitelé psů dokonce nacházejí po svém návratu domů psí exkrementy na různých místech v bytě. Ano i touto cestou vám pes sděluje, že mu vadí být celý den doma sám.

Pes ničitel – co s ním?

Co s tím ale dělat, vždyť musíme chodit do práce, vydělávat peníze, nemůžeme se přeci 24 hodin denně věnovat psovi. Ano máte pravdu, nemůžeme (i když bychom rádi že?). Je však způsob, jak psa během své nepřítomnosti zabavit a zkrátit tak jeho čekání. Navíc hry zaměstnávají psovi hlavu, musí u nich přemýšlet a to je dostatečně unavující, takže ho pak už nenapadá zaměstnávat se něčím dalším.

I já jsem byla zoufalou majitelkou půlroční fenky australského ovčáka. Šlo o velmi hodnou a milou fenku Bonnie, ze které se však po mém odchodu z bytu stal pes ničitel. Hledala jsem pomoc na internetu, u přátel. Zkoušela jsem psa unavit dlouhými procházkami, házením frisbee, ale stále se opakovalo po mém návratu to samé – zničené a poničené věci.

Co mi pomohlo …

Jednou jsem byla na návštěvě u svého přítele, majitele německého vlčáka, který dříve řešil ten samý problém, našel však řešení. Pořídil psovi hry. Říká se tomu SMART hračky. Mezi těmito SMART hračkami najdete vrhače míčků, automatické lasery, míčky s ukrytými pamlsky. Některé můžete dokonce ovládat na dálku pomocí chytré aplikace v mobilu. Velmi mě tyto věci zaujaly a rozhodla jsem se, že Bonnie také nějaké pořídím. První věcí byl míček Foobler Bluetooth Smart, což je automatický dávkovač krmiva, který můžete na dálku ovládat a nastavovat různě dlouhé intervaly uvolňování krmiva. Míček je samopohyblivý, takže pejska zabaví na dlouhou chvíli a ještě ho za jeho snahu odměňuje. Měl velký úspěch, Bonnie se zabavila a odpadly starosti. Poté jsem ještě pořídila několik dalších vychytávek a skončila jsem automatickým vrhačem míčků, který je naprosto geniální. Je naprosto tichý, takže sousedy u nás v paneláku ničím nerušil. Když porovnám cenu za SMART hračky se škodou, kterou by mi fena mohla v budoucnu způsobit, tak to byla velmi dobrá koupě 🙂

iFetch Frenzy gravitační vrhač míčků

Dostaňte svého psa pod kontrolu díky SMART hračkám a přestaňte se trápit myšlenkami, co se doma asi děje během vaší nepřítomnosti.

Chci vědět více

 

1 komentář u „Pes ničí věci v bytě – nudí se“

  1. Pingback: Smart hračky pro psy | Psikoutek.cz - vše pro výchovu a výcvik psů

Napsat komentář