Co dělat když pes utíká ze zahrady

Elektronický neviditelný plot - pes utíká řešení

Už se vám stalo, že se vám pes prokousal pletivem či podhrabal pod plotem? Zažili jste po příchodu z práce zjištění, že zahrada je prázdná, v plotě velká díra a po psovi ani památky? Pravidelně Vám pes utíká za hárající fenou? Co můžete udělat proto, abyste psovi v útěku zamezili? Jaké jsou možnosti, když máte psa útěkáře?

Pes utíká? Sousedé pozor 🙂

Už se vám stalo, že jste přišli z práce domů a nalezli jste zahradu prázdnou a pes nikde? Jestli ne, pak máte velké štěstí avšak možná vás to v blízké budoucnosti čeká. Špatnou zprávou je, že když pes uteče poprvé a zažije ten pocit volnosti, pak je velká pravděpodobnost že uteče znovu. Sama jsem to zažila. Vracela jsem se z práce a už z dálky viděla, že se stalo něco špatného. Před mým domem na mě čekal hlouček sousedů a mezi nimi moje 2-letá fenka australského ovčáka s provinilým výrazem. V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Zastavila jsem, vystoupila z auta a se zadrženým dechem přistoupila k sousedům, jejichž oči mě provrtávali odsuzujícím pohledem. „Stalo se něco?“ zeptala jsem se nejistě a tím spustila lavinu výčitek. Došlo k tomu, že má fenka se z dlouhé chvíle prokousala pletivem a jako zábavu si našla honění místní drůbeže. Bohužel se tak rozvášnila, že pár kusů slepic zakousla, některé oškubala, jiné před ní vyletěli na střechy kurníků a třeštily oči strachem … a v neposlední řadě se byla vykoupat v kachním výběhu … Důkazem toho řádění byla ještě čerstvá krev na jejím čenichu. Sousedům jsem se samozřejmě omluvila, zaplatila škody a slíbila, že se to již nebude opakovat. Odešli a já přemýšlela, jak zamezit dalším útěkům, jelikož jsem ji nechtěla mít věčně zavřenou v kotci a už vůbec ne přivázanou na řetěze.

Jak zamezit psovi v útěku

Po krátkém rozmýšlení jsem se nakonec rozhodla pro pořízení elektronického ohradníku, který jsem natáhla podél celé zahrady. Díky neviditelnému plotu jsem tak nastavila zóny, do kterých je psovi zamezen přístup a pomocí korekcí – zvukové a posléze impulsu je psovi zamezeno v překročení nastavené hranice. Sílu impulsu jsem si mohla zvolit, stejně tak i vzdálenost od plotu, na kterou se může pes přiblížit.

Jak funguje neviditelný plot pro psy

Součástí balení je drát, který nainstalujete na plot a prostřednictvím digitální základy nastavíte korekční zónu, která se může pohybovat v řádech centimetrů až metrů. Korekční oblast je místo, do kterého je psovi zamezen přístup pod pohrůžkou korekce – zvukové či pomocí impulsu. Sílu impulsu můžete měnit či si zakoupíte výrobek dle velikosti plemene. Některé přijímače dokáží i monitorovat činnost psa. V případě, že pes leží či spí, dokáží šetřit baterii, která pak vydrží mnohem déle. Kromě drátu a přijímače v balení dále naleznete vyměnitelný akumulátor, jehož četnost a délka nabíjení je u různých výrobků odlišná. A nakonec je zde přijímací obojek, který lze nabít jednoduše pomocí USB nabíječky.

Jak nainstalovat neviditelný plot
Příklad instalace neviditelného plotu – více info zde

Proč si neviditelný plot pro psa pořídit

V případě, že vám pes utíká či se bojíte, že vám uteče například za hárající fenou či jiným psem, je elektronický ohradník přesně to, co vám pomůže. Mě pomohl a nedám na něho proto dopustit. Pes nemusí být během mé nepřítomnosti uvězněný v boudě a už vůbec ne přivázaný na řetězu, jak to často řeší jiní lidé. Po mém návratu domů mne proto vítá spokojený a vyběhaný pes, který si celý den mohl ležet na čerstvém vzduchu a užívat si svobody, kterou mu dopřávám. Investice do elektronického neviditelného plotu se mi tak jednoznačně vyplatila. 

Elektronický ohradník pro psy – video návod na instalaci

Napsat komentář