Jak dostat psa do auta

Jak dostat psa do auta

Bojujete s tím, dostat svého psa do auta či je pes v autě viditelně nervózní a vystresovaný? Přinášíme vám pár tipů jak naučit psa, že cestování autem může být zábava.

Někteří psi mají s cestováním autem problém, jiným nevadí. Jestliže tedy máte smůlu a právě váš pejsek prožívá psychická muka či nevolnost při jízdě autem, nezoufejte, existuje cesta, jak mu pomoci. 

Naučte psa překonat svůj strach z auta

Chcete-li odnaučit psa strachu z auta, je třeba začít od úplných základů. Začněte tím, že se budete se psem pohybovat v blízkosti auta, hrát si s ním s jeho oblíbenou hračkou a odměňovat ho pamlsky. Jde nám o to, aby si blízkost auta spojil s dobrým pocitem. 

Po čase bude schopen přiblížit se k autu bez toho, aby v něm auto vzbudilo negativní emoce. Otevřete kufr auta a dál si se psem hrajte v okolí auta, aniž byste ho jakkoliv nutili do auta nastupovat. Hrajte si jen tak dlouho, dokud pes nevykazuje známky nervozity, případně hru ukončete. 

Pes se v autě musí cítit dobře

Jestliže psovi již nevadí vyskytovat se v blízkosti auta a ani ho viditelně nestresují otevřené dveře od kufru, je načase přistoupit k dalšímu kroku. Vezměte psovu oblíbenou hračku a pamlsky a nalákejte ho do zavazadlového prostoru. Zde si s ním hrajte, odměňujte ho oblíbenými pamlsky a naučte psa, že kufr je místem, kde se nemusí cítit špatně.

Dalším krokem je uzavření zadních dveří auta a uzamčení psa v autě.  Nadále se psovi věnujte, povídejte si s ním, mazlete se. Jakmile by jevil známky neklidu, dveře ihned otevřete. A opakujte krok později.

V případě, že pejsek již bez problémů zvládá nastoupení do auta i zavření zadních dveří, je načase zkusit nastartovat motor. Tento krok by neměl být uspěchán. Nadále se psovi věnujte a sledujte jeho chování, nastartovat auto byste měli jen v případě, že je pes úplně klidný.

PETKIT Ever Travel Bag
PETKIT Ever Travel Bag – cestovní trendy vychytávka se zabudovaným osvětlovacím systémem, cirkulací čerstvého vzduchu, nastavitelným teplotním senzorem ve třech rychlostních stupních, tmavě-hnědým panoramatickým oknem pro dokonalou viditelnost zvířete a zadní ergonomicky tvarovanou desku pro pohodlné nošení na zádech. – Více info zde.
 

Je čas vyrazit

Nyní jste připraveni vyrazit na krátkou jízdu. Sledujte reakce psa, v případě neklidu se vraťte k předchozím krokům. 

Každý pes jednotlivé kroky zvládá různou rychlostí, avšak když na svého psa půjdete pomalu a nebudete jej nutit do věcí, na které ještě není připravený, časem se z něho stane Váš spokojený společník na cestách.

Přejeme vám hodně trpělivosti a štěstí při výcviku pejska.

Bezpečné cestování psa autem – bezpečnostní postroj pro psa

Nezapomeňte, že psa je při cestování autem nutno zabezpečit tak, aby se mu v případě nárazu či prudkého zastavení nic nestalo. K tomu slouží bezpečnostní postroj pro psa, který omezuje nekontrolovatelný pohyb psa a chrání tak nejen jeho, ale i další spolucestující v autě. Bezpečnostní postroj se snadno uchytí do existujícího bezpečnostního pásu a je vhodný pro každý automobil. Pes může být bezpečně zajištěn čtyřbodovým bezpečnostním systémem, aniž by byl omezen v pohybu (může sedět, stát či ležet). Navíc má postroj pěnové polstrování, které zabrání úrazu psa v případě nárazu. Dbejte prosím na bezpečnost svého psa stejně, jako dbáte na zdraví své. 

Bezpečnostní postroj pro psa - červený
Bezpečnostní postroj pro psa – červený

 

Přejeme vám hodně trpělivosti a štěstí při výcviku pejska.