Smart GPS obojky – neztraťte svého psa

Smart GPS obojky - neztraťte svého psa
GPS obojky ocení každý majitel psa, který si chce být jistý tím, kde se jeho pejsek právě nachází a to především v době, kdy je pes sám doma. Ještě užitečnější jsou však pro majitele psů loveckých plemen, výstavních psů, psů toužících po fenečce, psů útěkářů či ustrašených psů například během Silvestrovských oslav. Pro tyto všechny kategorie je GPS obojek k nezaplacení, jelikož s jeho pomocí svého psího společníka můžete snadno a celkem rychle najít. Pojďme se na GPS obojky blíže podívat.
 

Proč GPS obojek pořídit

Jak jsme již zmínili, obojek slouží především ke sledování vašeho psa. Představte si, že jste na procházce, pejskem kolem vás pobíhá na volno a najednou uvidí v dálce srnu a vyrazí za ní, to, že se ho snažíte přivolat ho vůbec nezajímá, před očima má jen vytouženou kořist, po chvíli vám zmizí i z dohledu. Co teď? Běžíte za ním do lesa, voláte a marně, říkáte si, že trefí domů sám … ale co když taky ne. Kdybyste měli GPS obojek, stačilo by se podívat do vašeho chytrého telefonu a tečka, znázorňující vašeho „nevěrného“ společníka, by vám odhalila jeho polohu, hledání by tak bylo mnohem jednoduší. Takto těžké to mají především majitelé loveckých plemen třeba ohařů, jež jsou specializovaným plemenem pro myslivce a jejich přirozeným posláním je lovit.

Přínosem GPS obojků je to, že máte svého psa pod dohledem a nemusíte se bát, že se vám ztratí. Pokud máte zkušenosti se zaběhnutím psa, pak je vám jasné, že s tímto obojkem si ušetříte spoustu nervů a starostí.

GPS obojek SportDog TEK 2.0 Tracking & Training
GPS obojek SportDog TEK 2.0 Tracking & Training – více informací
 

Jak Smart GPS obojek funguje

Smart GPS obojek se skládá ze dvou částí, sledovacího obojku, který má pes kolem krku a sledovací aplikace, kterou si nainstalujete do svého telefonu, tabletu či počítače. Chytrá aplikace vám na mapě zobrazí přesnou polohu zvířete v reálném čase. Jednotlivé GPS obojky se od sebe liší svýmifunkcemi, a tak vyšší modely mohou nabídnout i přímou komunikaci se psem, přenos obrazu prostřednictvím instalované kamery v obojku, nastavování pomyslných hranic (nebo-li virtuálního plotu), za které když se pejskek zaběhne, tak budete aplikací upozorněni a mnoho dalších funkcí.

Druhy Smart GPS obojků

V naší nabídce naleznete GPS obojky od osvědčených výrobců Tractive, Alcatel, Kippy Vita, Mishiko, Eyenimal, Dogtra Pathfinder a další.Jednotlivé produkty se liší svými parametry:

  • Platba za službu = základní měsíční poplatek za připojení k mobilní datové síti (nejedná se o běžnou smlouvu s telefonním operátorem, takže se službou nejsou spojeny žádné poplatky za aktivaci, SMS či datový přenos)
  • Určování polohy = druh navigačního systému např. 2G, 3G, GSM, Wifi, LBS (při absenci signálu je poloha určována pomocí mobilních vysálačů), GLONASS
  • Přesnost polohy = udává toleranci přesného určení polohy psa na mapě.
  • Dosah = jeden z nejdůležitějších parametrů. Udává dosah signálu obojku, po jehož překročení již nebudete moci obojek lokalizovat a na mapě zůstane vyznačena jeho poslední známá poloha a historie pohybu.
  • Počet psů = udává počet psů, které lze pomocí sledovací aplikace monitorovat.
  • Funkce = GPS, nastavení bezpečné zóny, světlo, zvuk, korekce, monitorování aktivity, kompas a další.
  • Plemeno = velikost plemene, pro které je daný výrobek vhodný.

Standardní Smart GPS obojky

Jestliže s útěky psa problémy nemáte, ani nevlastního lovecké plemeno, ale i přesto chcete mít pejska pod kontrolou, je dobré mu pořídit GPS obojek alespoň s těmi nejzákladnějšími funkcemi. Mezi základní typy obojků patří Tractive GPS Tracker pro psy a kočky. Je určen pro jakékoliv domácí zvíře nad 4,5 kg, umožňuje vám sledovat jeho pohyb v reálném čase, nastavit virtuální plot s okamžitou notifikací při narušení či aktivovat světlo pro snadnější nalezení při špatných světelných podmínkách. Dalším ze základních provedení je Alcatel GPS MoveTracker umožňuje nastavení bezpečné virtuální zóny a uložení trasy pohybu zvířete. Obojkem s pokročilejšími funkcemi je Paby GPS tracker a monitor aktivity, který patří k nejlehčím GPS na světě, tudíž je vhodný i pro menší plemena psů. Monitoruje a zaznamenává pohyb, měří aktivitu, umožňuje nastavení virtuálních plotů a sledování psa více uživateli. Další pokrokovou novinkou je GPS obojek s monitorem aktivity, který zobrazuje detailní přehled aktivit psa, celkový stav zvířete, možnost nastavení cíle, má integrovaný kalendář a poskytuje zajímavosti ze světa na základě profilu zvířete. Také umožňuje přímou komunikaci se zvířetem, lokalizuje polohu psa pomocí satelitů s neomezeným dosahem a má vysokou výdrž baterie. Měřič aktivity má v sobě zabudovaný i Dogtra StarWalk Smart monitor pohybu, který sleduje a vyhodnocuje aktivitu vašeho psa během celého dne. Je velmi vhodný pro obézní psy. Monitoruje pohyb psa, spálené kalorie a může sloužit zároveň jako svíticí přívěšek do tmy. Mějte přehled o aktivitě vašeho pejska, díky jednoduché aplikaci aplikace StarWalk, která je kompatibilní s Bluetooth 4.0 zařízení, Android 4.3 a nahoru a iOS 7.0 a vyšší.

Nadstandardní Smart GPS obojky

Tyto obojky lze používat již na profesionální úrovni. Mezi nejoblíbenější patří Dogtra Pathfinder – GPS a výcvikový obojek (recenzi naleznete zde), který je určen pro náročnější klientelu. Kromě základních funkcí nabízí až 100 úrovní intenzity kontinuálního či momentální impulsu, zvukovou korekci, sledování až 21 psů, sdílení polohy s ostatními uživateli, vytvářet virtuální ohradníky s varovným signálem či funkci kompasu.

Dalším z pokročilé řady obojků je Tracker G400FI, který se skládá ze sledovacího obojku, sledovací aplikace a Tracker LiveTM cloudové služby. K určení pozice psa v reálném čase využívá kvalitních topografických map, satelitních snímků a kompasu a navíc poskytuje komunikaci ve skupině, přímou komunikaci se psem, možnost volat na GPS-ku, obsahuje indikátor inzenzity štěkotu či alarm škěkotu. Je ideální pro aktivní psovody, lovce a majitele skandinávských plemen. Přednostmi obojku SportDog TEK 1.0 Tracking je dosah 11 km, ponořitelnost do hloubky 7,5 m a vhodnost i do nejnáročnějšího terénu, funguje na rádiovém spojení (není tedy třeba SIM karty), bez měsíčních poplatků, je možné pomocí něho sledovat až 12 psů najednou a má vysokou výdrž baterie (až několik dní). Kvalitní LCD displej zobrazuje vzdálenost psa, rychlost pohybu, typ korekce, sílu impulzů, signálu a indikaci baterie.

Profesionální GPS obojky

Nejprodávanějším představitelem je Tracker G1000 Maximal, který je určen pro lovce a outdoorové nadšence. V porovnání s jinými nabízí i cloudové služby, jako jediný podporuje 3G síť, nepotřebuje vysílačku, stačí mobilní telefon, nabízí velmi dobré rozlišení map a možnost komunikace ve skupině. Na podobném principu funguje i Tracker SUPRA, který využívá k určení polohy sítě 2G i 3G, satelity GPS a GLONASS, umožňuje počítat frekvenci štěkání psa, vhodný do velmi náročných podmínek a jeho největší výhodou oproti jiným modelům je několikrát vyšší dosah. Velmi oblíbenými jsou modely z řady Garmin Alpha, které nabízejí dotykový displej, technologii GPS, GLONASS a VHF, možnost nastavení geozón s upozorněním, sledování až 20 psů současně, rychlejší obnovovací frekvence polohy obojku, metriku lovu, dálkově spustit vibraci či zvukové upozornění, LED diodu na obojku. Jsou vhodné především pro sledování záchranářských psů. Na nejvyšší příčce profesionálních GPS obojků se nachází SportDog TEK 2.0 Tracking & Training, jeho přednostmi je kombinace kvalitní GPS a elektronického výcvikového obojku, dosah obojku je až 16 km, ponořitelnost do 7,5 m, bezkonkurenční provozní doba, možnost sledování až 21 psů současně, zobrazení aktuální rychlosti a směru pohybu psa, zabudovaný kompas a navigace.

Pro další informace klikněte na GPS obojky pro psy.

Napsat komentář